Ubezpieczenie grupowe – szmaragd w pakiecie socjalnym

Ubezpieczenie społeczne to coraz częstszy element pakietu socjalnego, jaki oferują pracownikom nowocześni pracodawcy. Wbrew pozorom, nie jest on nie taki drogi…

Nie wszyscy właściciele firm czy szefowie instytucji mogą sobie pozwolić na bonusy finansowe, dopłaty do przedszkoli czy wczasów, prywatna opiekę medyczną albo karnety na fitness czy basen. Poza tym pracodawcy z małych miejscowości mają ograniczony zakres korzystania z tego typu usług, których duży wybór (i co za tym idzie – konkurencyjne ceny) oferują ośrodki wielkomiejskie. Bonusem dostępnym nawet na głębokiej prowincji jest jednak grupowe ubezpieczenie na życie pracowników. Nie stanowi ono dla pracodawcy szczególnie drogie – aby się o tym przekonać, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło: ubezpieczenie grupowe cennik, i w końcach wyskoczy nam kilka porównywarek internetowych, w których sprawdzimy ceny takich ubezpieczeń. 

Przeciętna cena zbiorowego ubezpieczenia na życie waha się w przedziale 50-100 zł za pracownika. Warto jednak równie uważnie przestudiować zakres polisy, by upewnić się, czy za podobna cenę dane towarzystwo ubezpieczeniowe nie oferuje szerszego pakietu świadczeń. Może on obejmować poważne zachorowanie, wypadek przy zleceniu oraz w drodze do pracy, hospitalizację, urodzenie dziecka, śmierć członków najbliższej rodziny ubezpieczanego itp. Świadczenia mogą być także rozszerzone na współmałżonka ubezpieczanego a jego dzieci. Rzetelny pracodawca powinien też uwzględnić w wybieranej polisie opcję możliwości samodzielnego kontynuowania ubezpieczenia przez naszego pracownika w przypadku zmiany lub straty pracy. Uchroni to ludzi przed sytuacją, gdy w podeszłym wieku, a więc wtedy, gdy najbardziej może chcieć tego rodzaju świadczeń, zostanie ich pozbawiony.