Polisa na życie – opinie

Przeglądając opinie na temat ubezpieczeń, większość ma wydźwięk krytyczny. Powody są wciąż te same, czyli nieuważne czytanie dokumentu z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia oraz kierowanie się przede wszystkim ceną przy wyborze polisy, co skutkuje zbyt wąskim zakresem ubezpieczenia.

 

Można też polegać na opinii rodziny czy znajomych, jednak zebrane uwagi będą zaledwie ogólnikowe, ponieważ każda polisa na życie jest zawierana na osobnych warunkach. Ciężko bowiem znaleźć dwie osoby w tym samym wieku, wykonujących ten sam zawód, posiadających ten sam stan zdrowia i zainteresowanych tymi samymi umowami dodatkowymi w dodatku z tą samą sumą ubezpieczenia.

 

Która opinia lepsza?

 

Powyższe dotyczy oczywiście indywidualnego ubezpieczenia na życie. W grupowym opinia będzie zawsze jedna, bo ubezpieczeni posiadają polisę ustaloną na tych samych warunkach.  Aby dowiedzieć się które indywidualne ubezpieczenie na życie jest warte zakupu wcale nie trzeba polegać tylko na opiniach, np. z forum internetowego.

Można również skorzystać z porównywarki ubezpieczeniowej. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie jest równie prosta, ile trudna. Jeśli agent ubezpieczeniowy ma do czynienia z klientem, który jeszcze nie wie, co właściwie taki produkt miałby ochraniać: czy tylko rodzinę i najbliższych na wypadek jego zgonu, a może przyda się także rozszerzenie zakresu ochrony o koszty leczenia poniesione w wypadku?

 

Anonimowe forum

 

Tego, kto kryje się za opinią zostawioną na forum, nigdy nie wiadomo ze względu na posługiwanie się zmyślonymi danymi, dlatego ciężko o weryfikację pojedynczego wpisu. O wiele wartościowsze są te dyskusje, które zawierają jak najwięcej zdań. Podobnie jest w przypadku rankingów ubezpieczeń czy rankingów produktów ubezpieczeniowych. Warto brać pod uwagę tylko te, które zawierają więcej niż dziesięć pozycji. Może się przecież okazać, że nie zawsze oferta znajdująca się w czołówce będzie oznaczała, że najlepsza polisa życia to właśnie ta z czołówki.