Gdzie sprawdzać oferty ubezpieczeń na życie?

Produktów zabezpieczających jest wiele. Codziennie możemy zobaczyć na swojej drodze mnóstwo reklam odnośnie ofert konkretnych firm. Jednak gdzie można się z nimi dobrze zapoznać? Możliwości jest co najmniej kilka. 

Pierwsza z nich to salony agencji ubezpieczeniowych. Wiele firm posiada swoje problemy w jakich pracownicy mają dużą informację na temat produktów konkretnego ubezpieczyciela. Duży plus takiego rozwiązania – w oddziale możemy dopytać o szczegóły interesującej nas oferty. Minus to brak obiektywnego spojrzenia. Dobry pracownik firmy Z raczej nie powie nam, że lepszą ofertę znajdziemy w firmie Y. Stąd najlepiej odwiedzić kilka różnych placówek.

Lub od razu wybrać multiagencję. W takim miejscu zapoznać możemy się z ofertami kilku różnych firm. W ostatnim przypadku plusem jest na pewno możliwość porównania ofert, a nie wszystko jest tak piękne jakby się wydawało. I w multiagencjach osobie sprzedającej nam ubezpieczenie bardziej zależy na danych produktach, niż na innych. Pamiętajmy o tym natomiast nie dajmy się omamić.

Porównywarki internetowe. To rozwiązanie o tyle dobre, że wyklucza jakiekolwiek narzucanie nam zdania i opinii przez osoby trzecie. Sami czarno na białym możemy porównać oferty różnych firm, przemyśleć je w końca i podjąć właściwą decyzję. Jaki jest minus? Z internetowymi zestawieniami raczej nie porozmawiamy, jeśli tylko sami nie uzyskamy odpowiednich wniosków nikt nie wyprowadzi nas z błędu.